Q10F5SXXSG12E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 6mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.394" (10.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 60°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bag
Lens Color : -
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 5mm, T-1 3/4
Lens Transparency : -
Series : Q10
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 12V
Base Product Number : Q10F5SXXSG
Description : LED PANEL INDICATOR GRN 12V IP67
Contact Now
LED Panel Indicator Green 60° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)